Søk

KLPs siste Fondspodden er fra Arendalsuka. Hør adm.dir. Håvard Guldbrandsen i samtale med aktuelle gjester diskutere hvordan skape verdi i en verden som ikke virker:

Verden er snudd på hodet. Vår viktigste sikkerhetsgarantist er blitt vår største trussel, internasjonal handel er erstattet av mistro og straffetoll. Selv ikke i lille Norge slipper vi unna den geopolitiske skrustikka. Håvard har med seg to spennende paneler: Først en prat om geopolitikk og endrede maktforhold med stortingspolitiker Nikolai Astrup, Julie Wilhelmsen fra NUPI og Kiran Aziz fra KLP Kapitalforvaltning.

Men selv i en verden som later til å være i en konstant trommel er det noen som skaper merverdi år etter år etter år. Det kan jo ikke være tilfeldig? I det andre panelet får Håvard besøk av Trond Grande fra NBIM, Kjetil Houg fra Folketrygdfondet og Simon Røksund Johannessen fra Fearnley Asset Management. Hvordan klarer de å slå markedet så systematisk?

For å høre, klikk på lenken under:

https://klp.screen9.tv/media/Lu6bdVZnQWuhvS1hRZ0SDA/Fondspodden%20S06Ep08%20-%20Fra%20Arendalsuka:%20Hvordan%20skape%20verdi%20i%20en%20verden%20som%20ikke%20virker%3F%20